ВІДЕНЬ (QHA) -

Австрійське видання Die Presse у матеріалі про курортну Ялту в окупованому Криму не згадало про анексію Росією півострова. Про це повідомив посол України в Австрії Олександр Щерба на своїй сторінці у Facebook.

— Я був здивований побачити на сторінках статтю під назвою «Ялта: улюблене місце заможних росіян». Такий собі красивий опис туристичних принад окупованого Криму, де зовсім не згадується, як на півострові розвивають похмуру поліцейську державу, і як кожного дня там затримують кримських татар, і як кінорежисер і дисидент Олег Сенцов був там засуджений на 20 років, і як анексія Криму фактично вирішила криваву війну на Сході Європи, — написав він.

Щерба заявив, що безвідповідально писати про Крим «у спокусливих тонах» і при цьому не згадувати про кримінальну відповідальність за в'їзд до Криму через російську територію.

— Ця стаття — як послання з паралельної реальності. Так, ми дуже раді за «заможних росіян». Крим — це дійсно гарне місце, яке раніше варто було б відвідати. Раніше, але не зараз. Зміст статті точний, але меседж — повністю невірний.

QHA повідомляло, що американське видання Bloomberg опублікувало карту України без Криму. У статті, присвяченій виборам в країнах з ринковою економікою, яка розвивається, Крим не вказано кольором, яким зображена інша частина України.

QHA