БАКУ (QHA) -

Глава прес-служби МЗС Азербайджану Хікмет Гаджієв заявив, що Баку не взяв участі у голосуванні за проектом резолюції ООН через низку концептуальних і методологічних пунктів даного документа.

— В якості особливого випадку, через наявність деяких загальних концептуальних і методологічних пунктів цієї резолюції, азербайджанська сторона не прийняла участі у голосуванні, сказав він.

Разом з тим Гаджієв відзначив, що Азербайджан і Україна завжди підтримували територіальну цілісність і суверенітет один одного, і ця позиція неодноразово знаходила своє підтвердження у двосторонньому і багатосторонньому форматах.

— Ця однозначна позиція Азербайджану була знову продемонстрована під час прийняття резолюції 68/262 «Територіальна цілісність України» Генеральної Асамблеї ООН від 27 березня 2014 року, сказав спікер МЗС.

Дипломат зазначив, що в ході обговорення проекту цієї резолюції співробітник Постійного представництва Азербайджанської Республіки при ООН зробив заяву і знову підтвердив ту принципову позицію, що Азербайджан повністю підтримує суверенітет, політичну незалежність і територіальну цілісність України у міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, 14 листопада на засіданні Третього комітету Генеральної асамблеї ООН було ухвалено оновлений проект резолюції з прав людини в анексованому Криму. В результаті голосування 71 країна виступила за прийняття документа, 25 — проти і 77 утрималися.

Представник України в Раді Європи Дмитро Кулеба зазначив, що нова резолюція ООН по Криму дуже важлива і для Ради Європи, оскільки це чіткий сигнал, що треба збільшувати, а не зменшувати тиск на Росію.

Джерело: Haqqin.az

QHA