КИЇВ (QHA) -

"Вбивство" журналіста Аркадія Бабченка було інсценуванням і спецоперацією СБУ.

Про це заявив глава СБУ Василь Грицак на брифінгу для журналістів.

За його словами, такий собі громадянин Г. за 30 тисяч доларів погодився вбити Бабченка. За його словами, завдаток 15 тис дол не був переданий.

Усього "вбивця" мав отримати 40 тисяч доларів від російських спецслужб.

— Близько 3 годин тому виконавець "злочину" затриманий, — заявив Грицак.

Незабаром Грицак заявив:

— Я міг би висловити співчуття родині Аркадія Бабченка, але не буду цього робити. Навпаки, сьогодні я вітаю Аркадія з третім днем ​​народження і запрошую його до зали, — сказав глава СБУ, після чого Бабченко зайшов у зал.

Він сказав, що просить вибачення у своєї дружини за те, що довелося приховувати від неї спецоперацію.

— Окремі вибачення моїй дружині. Олю, вибач, але тут було без варіантів. Операція готувалася два місяці. Мене "посвятили" місяць тому. За результатами операції людину спіймали, вона знаходиться під вартою.

Незабаром Грицак додав, що для скоєння вбивства Аркадія Бабченка російськими спецслужбами був завербований колишній учасник Антитерористичної операції на сході України.

— Служба завчасно отримала інформацію щодо приготування замаху на життя Аркадія Бабченка і пошук виконавців вбивства. Службою було ухвалено рішення провести оперативну комбінацію, завдяки якій нам вдалося зібрати неспростовні докази терористичної діяльності російських спецслужб на території України, — пояснив Грицак.

Нагадаємо, 29 травня надійшла інформація про те, що у Києві застрелили російського журналіста Аркадія Бабченка.

Інсценоване "вбивство" викликало шквал обурення світової спільноти.

Так, ОБСЄ закликало українських правоохоронців негайно розслідувати цю подію. У свою чергу Слідчий комітет РФ порушив кримінальну справу за фактом вбивства Аркадія Бабченка. У РФ додали, що не залишать без уваги вбивства громадян Росії в Україні.

QHA