КИЇВ (QHA) -

Представник президента України в Криму Борис Бабін в інтерв'ю QHA назвав абсолютно справедливими заклики припинити постачання електроенергії на анексований півострів, які були озвучені під час засідання круглого столу на тему «Український Крим: минуле і сьогодення» у Херсоні.

За словами Бабіна, також необхідно припинити постачання води в окупований Крим.

Він також підтримав думку глави комітету Верховної Ради з міжнародних справ Анни Гопко, яка порекомендувала офіційному Києву протидіяти авіа- і морському сполученню з анексованим українським півостровом.

— Я вважаю абсолютно справедливим заклик припинити постачання електроенергії, води в Крим. Усі розуміють, що дуже проблемними є питання посилення авіа- і морського сполучення, — сказав він.

Представник президента зазначив, що минулий круглий стіл був досить конструктивним заходом і дуже важливо, що народні депутати почали приїздити на Херсонщину і бачити на власні очі роботи з деокупації Криму.

— Цей захід відбувся вчора у Херсонському національному університеті. Ми обговорювали історію та сучасність Криму, проводили паралелі між історичними подіями та сучасністю. Акцентували увагу на питаннях налагодження відповідного рівня держуправління щодо деокупації і реінтеграції півострова, — сказав він.

Бабін зазначив, що в роботі круглого столу взяли участь також народні депутати від Херсонщини Володимир Співаковський і Микола Паламарчук, експерти та громадські діячі.

Зазначимо, Уповноважений президента України у справах кримськотатарського народа Мустафа Джемілєв у серпні 2017 року заявляв, що електроенергію з материкової України продовжує отримувати завод "Кримський титан", який належить Дмитру Фірташу. 

Раніше QHA повідомляло, що глава комітету Верховної Ради з міжнародних справ Ганна Гопко під час засідання круглого столу на тему «Український Крим: минуле і сьогодення» у Херсоні закликала Україну не постачати електроенергію в анексований Крим.

За словами Гопко, необхідно також протидіяти авіа- і морському сполученню з окупованим півостровом.

QHA