КИЇВ (QHA) -

Росія має негайно відреагувати на рішення Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) у питанні допуску українського омбудсмена Людмили Денісової до політв'язня Олега Сенцова. Про це у коментарі QHA повідомив постійний представник президента України в Криму Борис Бабін.

— Згідно з регламентом суду, РФ має негайно відреагувати, після того як суд схвалить доцільним застосування правила 39 (ЄСПЛ — попередні судові заходи: про допуск Денісової до Сенцова). Він поставить росіянам певний термін реагування, у цей термін вони мають надати свою позицію, — зазначив Бабин.

За його словами, Росія може не виконати рішення міжнародного судового органу і, таким чином, порушить Конвенцію ЄСПЛ.

— У нас є декілька випадків, коли вони давали щодо кримських питань заздалегідь неправдиву інформацію. Наприклад, брали з людей розписки, що у них все добре, і подавали цю інформацію у Страсбург.

Бабін додав, що Україна має документувати усі порушення прав людини з боку Росії.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України подало заяву до ЄСПЛ з вимогою допустити українського омбудсмена Людмилу Денісову до Олега Сенцова, а також надати інформацію про стан здоров'я політв'язня.

Раніше Людмила Денісова заявила, що Олега Сенцова можуть годувати примусово. Український омбудсмен звернулася до заступника міністра юстиції України Івана Орєшнікова з проханням внести заяву щодо порушення прав українського режисера до Європейського суду з прав людини.

За словами Денісової, у Сенцова виникли проблеми з серцем і нирками.

QHA