КИЇВ (QHA) -

Аварія на заводі «Кримський титан» спрямована на зачистку прикордонної території від населення і подачу дніпровської води в Крим, заявив член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв.

— Аварія на "Кримському титані" спрямована на зачистку прикордонної території від населення і подачу дніпровської води в Крим.

Барієв вважає, що, прикриваючись екологічною катастрофою, Москва вимагатиме від Києва відновлення подачі води.

— Повністю нейтралізувати хімічне ураження без достатньої кількості води неможливо, тому лихо в Криму Москва використає для тиску на Україну з метою забезпечити подачу води каналом. Російська влада, прикриваючись здоров'ям дітей і жінок, закликатиме європейських партнерів вплинути на Україну, щоб вона дала воду.

Член Меджлісу також зазначає, що окупантам не вигідно мати на півночі Криму українське населення, яке становить до 40% на території найближчих районів до Армянська.

— Згідно з офіційними даними і, у першу чергу, перепису України від 2001 року, саме на території Північного Криму (Красноперекопський, Роздольненський і Первомайський райони), найближчі райони до міста Армянська, компактно проживають етнічні українці (до 40% населення), саме ті жителі, які ідентифікують себе українцями. Окрім того, у Первомайському і Красноперекопському районі більше 10% — кримські татари. Однозначно, окупаційній владі не вигідно на прикордонній території з Україною мати такий склад населення. Окупаційна влада почне вивозити жителів цих регіонів до інших районів Криму, вже з 30-тисячного Армянська вивезли понад 4 тисячі людей. Окрім того, люди самі почнуть виїжджати зі своїх населених пунктів, у тому числі на територію материкової України. До речі, окупанти наприкінці 2017 року заборонили працювати жителям Херсонщини на цьому підприємстві.

Він звертає увагу, що зачистка територій дає хорошу можливість для проведення бойових дій із захоплення дамби для подачі води до Північно-Кримського каналу.

— Зачистка територій на адміністративному кордоні між Херсонщиною та окупованим Кримом від населення, як на території окупованого Криму, так і в Херсонській області, дає хорошу можливість для проведення бойових дій із захоплення дамби на українській території для подачі води до Північно-Кримського каналу.

Барієв вважає, що ствердним фактом, який свідчить про цілеспрямовану провокацію екологічної катастрофи в Армянську, є навчання російських військових.

— Згідно із заявою Головного управління розвідки Міністерства оборони України, під час стрільб, які проводилися російськими військовими 13 – 19 серпня в районах розташування відстійників відходів хімічного виробництва титанового і содового заводів, зазначені об'єкти після влучання в них снарядів були пошкоджені.

Він зазначив, що російські окупанти всіляко замовчували про аварію на заводі "Кримський титан".

— Потрібно відзначити, що «Аварія» на «Кримському титані» сталася у ніч з 23 на 24 серпня, а окупаційна влада офіційно почала реагувати тільки за два тижні, коли люди почали масово хворіти і звертатися до медиків.

Нагадаємо, Управління Держслужби України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів Херсонської області підготувало рекомендації у зв'язку з екологічною ситуацією на території АР Крим.

Відомство закликає дотримуватися декількох правил гігієни, мити овочі й фрукти з розчином соди, уникати випасання худоби у місцях, де ймовірні опади шкідливих речовин тощо.

Відзначимо, СММ ОБСЄ також стурбоване можливим негативним впливом екологічної катастрофи на її співробітників і у разі потреби планує вживати захисних заходів.

Джерело: Кримськотатарський ресурсний центр

QHA