КИЇВ (QHA) -

Голова правління ГО «Кримськотатарський ресурсний центр», член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв вважає, що в'язень Кремля і фігурант надуманої справи "Хізб-ут Тахрір" Узеір Абдуллаєв потребує стаціонарного лікування у медзакладі.

Як передає кореспондент QHA, про це він сказав сьогодні в інтерв’ю журналістам.

Ескендер Барієв нагадав, що після активної реакції громадськості, Міністерства закордонних справ України і різноманітних орагнізацій та відомств, Узеіра Абдуллаєва обстежили в Кримській республіканській клінічній лікарні ім. Семашко у Симферополі, провели там дослідження його судинної системи. Водночас, після цього обстеження його знову повернули до СІЗО.

Барієв наголосив, що політв’язень потребує стаціонарного лікування у медичному закладі, а тримання його в СІЗО у такому стані назвав «злочином» з боку окупаційної влади.

— Моя позиція, я говорю про свою суб'єктивну позицію, позиція Кримськотатарського ресурсного центру і Меджлісу кримськотатарського народу — ми вважаємо, що Узеїр Абдуллаєв має знаходитися на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні. Тому що у нього, по-перше, некомпенсований цукровий діабет, підвищений вміст цукру в крові, а це є сприятливим для розвитку інфекцій та відповідно незагоюванню ран. По-друге, у нього були проведені хірургічні операції й досі є генералізація процесу і у тому числі підвищується температура. Можна по-різному заглушувати це антибіотиками, але доки не буде забезпечено адекватне стаціонарне лікування, ми вважаємо, що по відношенню до Узеїра Абдуллаєва вчиняється злочин.

QHA повідомляло, що у квітні стан здоров’я Узеіра Абдуллаєва різко погіршився, мати політв'язня Діляра Абдуллаєва повідомила, що у нього висока температура, яка не збивається, і опухла ліва нога. Ситуація навколо Абдуллаєва набула широкого розголосу, що змусило керівництво СІЗО забезпечити йому надання медичної допомоги. Після того, як члени «Громадської спостережної комісії Криму» на прохання дружини Абдуллаєва відвідали його у слідчому ізоляторі, Абдуллаєва помістили до санітарної частини сімферопольського СІЗО. Наразі Абдуллаєв як і раніше знаходиться у медсанчастині СІЗО. За інформацією його адвокатів, пухлина на нозі Абдуллаєва трохи зменшилася, а лікарі санчастини відзначають його стан як задовільний.

QHA