КИЇВ (QHA) -

Член Меджлісу кримськотатарського народу і голова правління Кримськотатарського Ресурсного Центру Ескендер Барієв заявив, що деякі народні депутати не виступають на підтримку Кримськотатарською національної автономії, тому що мало знають про це, а також не повністю поінформовані у питанні корінних народів.

— Я думаю, деякі депутати не підтримують національно-територіальну автономію через те, що у них недостатньо інформації і є нерозуміння питання функціонування унітарної держави і автономного утворення на території унітарної держави. І ще у них немає розуміння того, що таке корінні народи. Думаю, що в цьому напрямку потрібно проводити зустрічі, пояснювати та ініціювати широке громадське обговорення, — розповів Барієв кореспонденту QHA.

Барієв також сподівається, що Петро Порошенко зможе вплинути на фракцію "БПП", а також представників інших фракцій в питанні автономії.

— Не тільки від президента залежить вирішення цих питань. Багато що залежить від Верховної Ради. Я сподіваюся, що президент України зможе максимально вплинути на фракцію "БПП", на коаліцію з Народним фронтом. Я також сподіваюся, що представники інших фракцій зможуть знайти розсудливість і підтримати ці зміни. Я думаю, що це, у першу чергу, важливо не тільки для кримськотатарського народу, а й для України в цілому, тому що Україна має продемонструвати усьому світу, що вона — правова демократична держава в Європі.

Нагадаємо, екс-президент України Леонід Кравчук вважає, що до Конституції України має бути внесена стаття або розділ про Кримськотатарську національну автономію.

Раніше QHA повідомляло, що голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що звільнення Криму має пройти через надання статусу Кримськотатарської національної автономії.

QHA