КИЇВ (QHA) -

Поширення російськими ЗМІ інформації про візит групи іспанських політиків та бізнесменів до тимчасово окупованого Криму є складовою гібридної війни Росії проти України, що має на меті продемонструвати нібито підтримку Іспанією нинішнього статусу Криму і легітимізувати в очах міжнародного співтовариства незаконну окупацію півострова. Таку думку в коментарі агентству QHA висловила речник Міністерства закордонних справ України Мар’яна Беца.

Разом з цим речник МЗС наголосила, що позиція офіційної Іспанії залишається незмінною відносно невизнання незаконної окупації та анексії Російською Федерацією АР Крим.

— Позиція Іспанії незмінна – невизнання окупації та незаконної анексії Криму.

Мар’яна Беца зазначила, що відомство продовжує перевіряти інформацію щодо цього візиту – хто саме відвідував окупований півостров і якого саме рівня були «візитери», оскільки інформація з цього питання досі є дещо суперечливою.  Зокрема, вона повідомила, що МЗС звернулося до МЗС Іспанії щодо згаданої поїздки, наполягаючи на тому, щоб іспанська сторона вжила відповідних заходів для уникнення будь-яких подібних випадків у майбутньому.

За її словами, у МЗС Іспанії з розумінням поставились до ситуації, пообіцявши надати додаткову інформацію. Поки що з усного спілкування стало зрозумілим, що йдеться про якихось взагалі невідомих політиків, поїздка яких жодним чином не відображає позицію Іспанії. Тож «швидше за все, це якісь маргінальні групи їздили з приватним візитом», припустила речниця українського зовнішньополітичного відомства.

Мар’яна Беца зауважила, що Росія не полишає спроб залучити різномантних європейських громадян у  власних інтересах, зокрема, намагаючись надати в очах світової спільноти ознак легітимності анексії Криму.

— Росія намагається залучити ті чи інші групи бізнесменів, маргінальні  політичні групи для того, щоб якось в очах міжнародного співтовариства легітимізувати незаконну окупацію Криму.

Як  повідомляло QHA, у понеділок прокремлівське видання «РІА Крим» повідомило, що з 10 до 15 квітня в Криму має перебувати делегація з Іспанії, до якої увійшли президент Національної Асамблеї Андалузії Королівства Іспанії Педро Алтамірано і федеральний координатор національної партії Андалузії (Малага) Сальвадор Гарсія Урбано. Варто зазначити, що до цього моменту згадок у російському сегменті інтернету про цих діячів не було.

Українське МЗС неодноразово наголошувало, що всі міжнародні візити до тимчасово окупованого Криму мають проводитися згідно з міжнародним правом та законодавством України. Зокрема, іноземні громадяни мають отримувати згоду на відвідування Криму в офіційних органах України.

У разі, якщо іноземний громадянин (у тому числі громадянин РФ) відвідав окупований Крим в обхід українського законодавства і інформація про такі «відвідини» підтверджується, МЗС вносить пропозиції українським компетентним органам вжити відповідних обмежувальних заходів щодо таких осіб (зокрема – заборонити в’їзду на територію України).

Один із найбільш резонансних останніх випадків – заборона в’їзду до України для участі в конкурсі Євробачення-2017 російській співачці Юлії Самойловій, яка два роки тому виступала в окупованому Криму, в’їхавши туди з порушенням українського законодавства. Ще один випадок — депутати Народної скупщини (парламенту) Сербії від Сербської радикальної партії Дубравко Боїч і Мілован Боїч, член президії Сербської радикальної партії Олександр Шешель, сербський письменник і політолог Срджа Тріфкович і депутат з Чехії Ярослав Голик відгукнулися на запрошення самопроголошеної «влади» Криму і, незважаючи на протести МЗС України, здійснили візит до окупованого Росією Криму. За порушення українського законодавства цим громадянам заборонений в'їзд до України терміном на п'ять років.

QHA