КИЇВ (QHA) -

Російська делегація наполягала, щоб голова Ради безпеки ООН, постійний представник України Володимир Єльченко прийняв безпрецедентний проект політичної заяви про раптову смерть постпреда РФ при ООН Віталія Чуркіна.

Ця пропозиція була відхилена, Радбез лише дав традиційну у таких випадках заяву для преси. Про це розповіла прес-аташе МЗС Мар'яна Беца, повідомляє «Коореспондент».

— Ми нічого не блокували, просто було зроблено заяву для ЗМІ як робилося в таких випадках раніше... Росіяни хотіли окремий проект заяви голови Радбезу ООН щодо смерті їхнього посла, однак прецедентів окремої політичного заяви ніколи не було, пояснила представник МЗС.

Раніше у зовнішньополітичному відомстві країни-агресора РФ заявили, що «Україна заблокувала заяву ООН про смерть Чуркіна».

Нагадаємо, за день до свого 65-річчя у Нью-Йорку помер постпред Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін. За даними американських ЗМІ, причиною смерті стали проблеми із серцем.

У РБ ООН Віталій Чуркін захищав агресивні дії Кремля, виправдовував анексію Криму РФ і заперечував присутність російських військ на Донбасі. Стала широковідомою і викликала обурення світової громадськості цинічна фраза російського посла: «Дітей у Сирії посипають пилом, щоб видати їх за жертв бомбардувань».

ФОТО: інтернет

QHA