КИЇВ (QHA) -

Верховна Рада України дозволила «безстроковим» контрактникам звільнятися після двох років служби. За відповідний законопроект №5337 за основу і в цілому проголосувало 239 народних депутатів.

Законодавчим актом надано можливість військовослужбовцям, які проходять військову службу з різних видів контрактів в особливий період, за бажання продовжити військову службу за новим контрактом або звільнитися з військової служби.

— Добровольці йшли на фронт не тому, що їм хтось щось обіцяв, що за два місяці закінчиться війна, або за два роки, а тому що не було кому воювати в той період, і не було кому брати зброю до рук і реально йти проти ворога. Ці хлопці свій обов'язок перед країною виконали. А наш обов'язок визначити чи надалі вони служать на контракті, чи повертаються до цивільних професій, сказав під час обговорення законопроекту Андрій Парубій, передає кореспондент QHA.

Як раніше повідомляло QHA, раніше Генштаб оголосив про поліпшення умов контракту в армії.

В Адміністрації Президента України висловлювалися сумніви у доцільності такого кроку, адже 57 тисяч військовослужбовців уклали раніше контракти на термін «до закінчення особливого періоду», і якщо вони скористаються виниклою опцією звільнення, то оборона країни втратить 28% особового складу.

QHA