КИЇВ (QHA) -

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявляє, що наразі не існує прямих загроз дії безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом.

— Жодних прямих загроз насьогодні немає. Ніхто "безвіз" завтра, післязавтра в українців не відніме, але те, що обіцяли, необхідно було робити, сказав Клімкін.

За його словами, створення антикорупційних органів було умовою отримання Україною безвізового режиму, і якщо під час виконання цієї вимоги виникнуть запитання, то саме це стане предметом політичного діалогу між Україною та ЄС, а не власне питання "безвізового режиму", як такого.

Нагадаємо, Клімкін також зазначав, що в Україні можуть ввести біометричний візовий режим для громадян Російської Федерації, якщо на кордоні не запрацює біометричний контроль, попереднє інформування про поїздку в Україну і контроль на кордоні.

QHA повідомляло, що глава Державної прикордонної служби України Петро Цигикал заявив, що усі пункти пропуску на кордоні з Російською Федерацією обладнали системою біометричного контролю. Він зазначив, що фіксація біометричних даних на російсько-українському кордоні і в міжнародних аеропортах розпочнеться з 1 січня 2018 року.

Джерело: ICTV

QHA