КИЇВ (QHA) -

Заступник міністра юстиції Сергій Пєтухов запропонував прийняти мігрантів з Сирії в Україну в обмін на безвіз. Він вважає, що Україна здатна розділити квоту Нідерландів на розселення біженців.

— Не секрет, що на прийняття рішення по Україні (по безвізу,  ред.) багато в чому вплинула сирійська міграційна криза. Саме побоюючись негативної реакції виборців на мігрантів, європейські лідери не поспішають давати безвіз Україні. А якщо це наша найбільша проблема, то саме вона може стати вирішенням! Я б запропонував ЄС взяти на себе добровільно квоту на розселення мігрантів. Думаю, наша країна могла б повністю взяти на себе квоту, наприклад, Нідерландів,  написав Пєтухов у себе у Facebook.

На думку держслужбовця, у разі прийняття такого рішення Україна потребувала б додаткового фінансування від Євросоюзу або якоїсь країни, але це, вважає Пєтухов, "були б значно менші кошти, ніж було б витрачено на їхнє утримання в ЄС".

На такий вислів українські депутати, держслужбовці та громадські активісти відреагували досить різко.

Андрій Сенченко, колишній віце-прем'єр уряду РК, депутат від фракції "Батьківщина", пише:

— Ось що відбувається, коли дітей, які не пройшли елементарну школу життя, ставлять вирішувати долі мільйонів людей. Йому б для початку подивитися в очі двом мільйонам українських вимушених переселенців, а по суті, біженців, яких держава кинула напризволяще. А ще краще призвати громадянина Пєтухова в армію. Це поставить мізки на місце.

Лідер Радикальної партії Олег Ляшко взагалі назвав молодого заступника міністра ідіотом. QHA наводить оригінальний текст:

— Які ідіоти керують нашою країною! Представник уряду запропонував в обмін на отримання безвізу добровільно прийняти в Україну мігрантів, від яких Євросоюз не знає, як здихатися. Наші ідіоти вже добровільно віддали ядерну зброю. Наші ідіоти погодилися на догоду європейцям безбожно вирізати і вивозити свій ліс, позбавляючи українців роботи. Тепер наші ідіоти ще хочуть, щоб у нас біженців було, як сірійців у Німеччині, і щоб ті вчиняли щоденні теракти і гвалтували наших жінок. І все це заради безвізу, який, за великим рахунком, більшості українців не треба.

На відміну від ідіотів у владі, які проводять політику здачі національних інтересів України, ми пропонує жорстку і принципову політику захисту і розвитку України:

1. Якщо Єврокомісія до Нового року не надасть нам безвіз, ми маємо запровадити візовий режим для країн Євросоюзу.

2. Мігрантів до нас в Україну не пускати за жодних умов і ні за які гроші, бо це нам боком вилізе вже через 10-20 років. Українців побачимо тільки в резерваціях, як індіанців, чи в музеях поряд із динозаврами.

3. Надання українського громадянства має бути найбажанішою подією у житті того, хто його отримує. А не так як зараз, коли Президент роздає наше громадянство наліво-направо кожному бомжу і злочинцю. До речі, грузинському януковичу Сакашвілі Порошенко теж незаконно надав українське громадянство, бо той перебуває у розшуку за вбивства демонстрантів у Грузії. Тому максимум, на що Саакашвілі міг претендувати в Україні, – це на статус політичного біженця. Українського громадянства він має бути позбавлений, бо отримав його незаконно.

4. Ні ліс, ні землю, ні воду ми не можемо розмінювати на жоден безвіз чи кредит. Ці природні багатства мають працювати на всіх українців! Розбазарювати ці багатства – державна зрада і злочин перед прийдешніми поколіннями.

5. Замість того, щоб принизливо випрошувати безвізи і кредити, які потім вилазять в офшорах Порошенка, Тимошенко, Гонтарєвої, ми маємо створювати робочі місця для українців, долати бідність і стимулювати економічне зростання орієнтованою на національного виробника економічною і грошово-кредитною політикою.

Коли в українців будуть достойна робота і зарплата, вони самі зможуть дозволити собі поїхати куди завгодно, хоч на Марс яблуні саджати! — пише він.

Журналіст Денис Гороховський вважає, що краще б до Міністерства юстиції на посаду Пєтухова взяли дівчинку з гарними грудьми.

— Країну, пошматовану війною, більшість населення якої перебуває за межею бідності, можуть врятувати лише дві речі: безвіз і пара сотень тисяч біженців... Краще б вони на посаду заступника з євроінтеграції взяли дівчинку з гарними грудьми, ніж хлопчика з промовистим прізвищем, — пише він.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська була дипломатичною. У коментарі QHA вона сказала:

Поки ініціатива заступника міністра юстиції Пєтухова не вилилася в жоден нормативно-правовий документ, я ставлюся до його слів як до ініціативи заступника міністра юстиції.

 

Що стосується того, чи зможе Україна отримати безвіз, скажу, що згодна з президентом і що сама роблю все для того, щоб максимально виконати всі зобов'язання по лінії секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Ігор Мосійчук, народний депутат:

— Запросіть до себе додому мігрантів! Нехай вони перетворять ваш будинок на пустку, згвалтують вашу дружину і дочку, заберуть роботу у ваших сусідів... Вимагати негайно звільнити цього заступника міністра, який пропонує перетворити нашу рідну Україну на генетичну звалище Європи.

Маркіян Лубківський, екс-радник голови СБУ:

— Заява заступника міністра юстиції України Сергія Пєтухова не тільки свідчить про його повну некомпетентність, але також є шкідливою, бо сприймається як позиція чиновника, одного з керівників міністерства юстиції.

Вимагаю від міністерства юстиції негайно її спростувати і відкликати, а заступника міністра з питань євроінтеграції (!)  звільнити!

Нагадаю, що між Україною і Європейським Союзом діє угода про реадмісію, яка повною мірою регулює питання взаємного повернення осіб, які незаконно перебувають на території один одного, зокрема мігрантів

Пропозиція Пєтухова не має нічого спільного з питаннями безвізового режиму та, звісно, ЄС навіть не розглядатиметься. Вона вносить безлад і свідчить про низький професійний рівень офіційного представника України. Кругляк віддати, мігрантів прийняти, що ще?

Олександр Мартиненко, співробітник Держприкордонслужби:

— У нас півтора мільйона внутрішніх мігрантів біженців. Яких ще брати?! А втім, персонально Ви, пане Пєтухов, можете прийняти у себе вдома десяток-другий афганців та сирійців. А ми подивимося, як Ви з ними уживетеся.

QHA