МІНСЬК (QHA) -

Прокуратура Білорусі просить суд засудити до трьох років ув'язнення журналіста і блогера Дмитра Галка, який останнім часом жив і працював в Україні, висвітлюючи події у зоні бойових дій на Донбасі.

Прокуратура звинувачує Галка у насильстві щодо працівника білоруської міліції. Затримали журналіста у квітні, коли він повернувся до Білорусі з України. Слідчі заявляють, що у Галка був конфлікт з працівником міліції, у результаті чого в останнього розбився телефон. Журналіст звинувачення відкидає.

Дмитру Галко 38 років, він працював у багатьох незалежних білоруських ЗМІ. Серед останніх місць його роботи у Білорусі був заснований Павлом Шереметом опозиційний сайт "Білоруський партизан", який з минулого року заблокований у Білорусі.

Дмитро Галко також був позаштатним автором декількох українських ЗМІ, зокрема, англомовного видання Kyiv Post. З 2014 року Галко зробив багато відряджень на Донбас, писав про збройний конфлікт на сході України.

Раніше повідомлялося, що Верховний суд Білорусі засудив українця Павла Шаройка більш, ніж до восьми років позбавлення волі, звинувативши його у шпигунстві.

Кореспондента "Українського радіо" Шаройка затримали у Мінську 25 жовтня 2017 року. У Комітеті держбезпеки Білорусі заявили, що він створив агентурну мережу з числа громадян країни, які за винагороду збирали для нього відомості "розвідувального характеру у військово-політичній сфері".

QHA