КИЇВ (QHA) -

Сьогодні 56,9% українців не довіряють судам в країні. Про це 18 лютого на прес-конференції повідомив адвокат Автомайдану Роман Маселко.

Згідно з опитуваннями Центру Разумкова, на які посилався адвокат, у 2014 році 44% українців не довіряли українській Феміді, а вже у 2017 році їхня кількість зросла практично на 13%. При цьому людей, які б довіряли українським судам в країні, менше 1%.

— Сьогодні зроблено все, щоб зберегти стару судову систему, яка була побудована за часів влади Януковича. На думку українців безпосередньо впливають дії органів, що відповідають за очищення судової влади, — підкреслив Маселко.

Дослідження Центру Розумкова показує, що серед українців довірою не користуються ні чиновники (49,8%), ні президент (39,3%). При цьому, найбільше опитаних українців довіряють Нацгвардії — 9,4%.

Адвокат Автомайдану стверджує, що органи, які мають карати недобросовісних суддів, продовжують закриватися від громадськості і демонструвати блискавичну реакцію лише тоді, коли активісти просять їх надати результати виконаної роботи.

Раніше QHA повідомляло, що в Україні менше 15% суддів Майдану понесли відповідальність за винесення незаконних рішень щодо активістів Революції Гідності. При цьому частина суддів Майдану продовжують роботу і навіть ведуть гучні справи.

QHA