ЛІССАБОН (QHA) -

Близько 35 – 40 тисяч громадян України, серед яких понад 20 тисяч кримських татар, змушені були залишити окупований Крим через залякування з боку так званої влади. Про це повідомив заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця під час виступу на міжнародній конференції «Деокупація Криму: коли і як» у Ліссабоні.

— Залякування, фізичний та психологічний тиск з боку окупаційної влади Криму змусили близько 35 – 40 тисяч громадян України, у тому числі понад 20 000 кримських татар, залишити півострів і оселитися в інших районах України, — цитує прес-служба заступника голови МЗС.

Кислиця зазначив, що російські окупаційні власті залякують громадян для усунення будь-яких громадських ініціатив, у результаті чого незаконно затримали більше 60 українців в Росії і на окупованому півострові.

— Їхнє звільнення залишається одним з головних пріоритетів України і міжнародної спільноти.

У прес-службі додали, що міжнародну конференцію організувало посольство України в Португалії у рамках ініційованої президентом України міжнародної платформи «Друзі деокупації Криму».

Нагадаємо, народний депутат України Георгій Логвинський заявив, що Росія готова витратити шалені гроші, щоб кримські татари залишили анексований Крим, так як вони залишаються частиною проукраїнські налаштованих жителів півострова.

QHA