КИЇВ (QHA) -

Бойові дельфіни ВМС України в Криму відмовилися підкоритися окупантам, не приймали їжу з їхніх рук і загинули від голоду, заявив постійний представник президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін.

За його словами, цю історію йому розповіли військові. Він зазначив, що дресировані дельфіни контактували зі своїми тренерами за допомогою спеціальних свистків. Російські окупанти отримали ці свистки, проте бойові дельфіни не тільки відмовилися підкоритися їм, але й відмовилися від їжі і незабаром загинули.

— Дуже сумно, що дуже багато українських військових, які у 2014 році дислокувалися в Криму, поставилися до питання присяги і вірності прапору значно гірше, ніж ці дельфіни, — сказав він.

Раніше в окупованому Криму повідомили про зростання кількості випадків загибелі дельфінів біля узбережжя Чорного моря. Рибаків попросили використовувати помітні для тварин рибальські сітки. Саме в них, за словами експертів, дельфіни-азовки заплутуються і гинуть.

Раніше QHA повідомляло, що дельфіни у Чорному і Азовському морях біля берегів окупованого Росією Криму все частіше стають жертвами російських браконьєрів. З початку 2018 року до берегів Кримського півострова прибило вже більше 70 загиблих ссавців.

Джерело: Обозреватель

QHA