КИЇВ (QHA) -

Бойовики "ДНР", які незаконно утримують в Донецьку українського журналіста Станіслава Асєєва, намагаються виставити його "шпигуном" і шантажують можливим затриманням матері, повідомив на своїй сторінці у Facebook колишній депутат Верховної Ради Єгор Фірсов, який особисто знайомий з Асєєвим.

За словами політика, бойовики погрожують посадити матір Асєєва як спільницю. Робиться це для того, вважає Фірсов, щоб журналіст на камеру обмовив себе.

— Такий варіант можливий, знаючи Стаса, я впевнений, він може піти на все, щоб уберегти маму, — зазначив Фірсов.

За його словами, на інтернет-ресурсах бойовиків з'явилися публікації, де повідомляється, що в Асєєва нібито знайдено щоденник, де вказано, що українець є розвідником, який виконує різні завдання.

— Стас нібито від себе описує події, де він подається як мінімум Джеймсом Бондом, який мало не сам підірвав Мотороллу і Гіві. Не обійшлося і без пропагандистських заготовок: в одному з епізодів Стас "описує" випущені ЗСУ вибухи фосфорних бомб. І таких відвертих маніпуляцій маса, — пояснив Фірсов.

Втім, існує і справжній щоденник, який знаходиться у Фірсова.

— Тому розігрувати увесь цей дешевий фарс з дргшніком-розвідником не має сенсу. Ніхто не повірить у подібну маячню, окрім, звичайно, "патріотів республіки". До речі, на рахунок "патріотів", їм є над чим подумати. Як щоденник вилучений під час обшуку квартири Стаса, виявився у мене? Це завдання складніше, ніж шантажувати голодуючого і погрожувати розправою над матір'ю, — зазначив екс-депутат.

Раніше QHA повідомляло, що Станіслав Асєєв (Васін), який вже рік знаходиться у полоні бойовиків «ДНР», оголосив голодування.

Друг журналіста Фірсов закликав міжнародні організації звернути увагу на голодування Асєєва і посприяти якнайшвидшому обміну журналіста.

У свою чергу, представник ОБСЄ з питань свободи преси Харлем Десір закликав негайно звільнити Асєєва. За його словами, на триваюче затримання журналіста не можна закривати очі.

Нагадаємо, 6 червня 2017 року в Донецьку зник безвісти журналіст і письменник Станіслав Асєєв, який пише під псевдонімом Станіслав Васін. Він вирішив залишитися на тимчасово непідконтрольній Україні території, щоб бути в центрі подій і розповідати про те, що відбувається в окупації.

QHA