ДОНЕЦЬК (QHA) -

Українська сторона Центру з контролю і координації отримала від бойовиків письмову відмову без пояснення причин з приводу допущення і забезпечення безпеки ремонтних бригад для відновлювальних робіт на Авдіївському коксохімічному і Красногорівському вогнетривкому заводах.

— Необхідною умовою для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на життєво важливих об'єктах інфраструктури є надання гарантій безпеки повного припинення вогню. Оперативні дії представників СЦКК з підтвердження гарантій безпеки за заявками від підприємств для виконання робіт багато в чому сприяють вирішенню цього важливого питання.

Зі свого боку українська сторона СЦКК, спостережні групи активно взаємодіють з командуванням угруповань і військових частин Збройних сил України, державними органами, а також підприємствами, що здійснюють ремонтно-відновлювальні роботи. Причому не тільки на етапі узгодження питання про введення режиму «тиші», а й безпосередньо в процесі виконання робіт, — повідомляє прес-центр АТО через свою сторінку в Фейсбук.

Затримка або невиконання ремонтних робіт на цих об'єктах створює суттєві передумови для гуманітарної та ої катастрофи, яка «може торкнутися десятків, а то і сотень тисяч мирних жителів по обидва боки конфлікту».

— Створюється враження, що загроза виникнення гуманітарної та екологічної катастрофи і є тою метою, яка переслідується керівниками ОРДО ненаданням гарантій безпеки на проведення даних робіт, — заявляють у СЦКК.

Нагадаємо, QHA раніше повідомляло про саботування бойовиками процесу припинення вогню відповідно до Мінської угоди, що регулярно фіксують представники ОБСЄ.

ФОТО: інтернет

QHA