ОТТАВА (QHA) -

Світ забув або просто мовчить про геноцид кримських татар у 1944 році і про те, що сьогодні геноцид корінного народу півострова триває, заявив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

За його словами, міжнародне співтовариство недостатньо активно відстоює права кримських татар.

— Ми пам'ятаємо не тільки те, що 74 роки тому був геноцид кримськотатарського народу, а й те, що сьогодні цей геноцид, на жаль, триває. Однак світ забув про це або просто мовчить, — сказав він.

Разом з тим він висловив задоволення рівнем взаємодії між українською і кримськотатарською діаспорою у Канаді.

— Ми дуже раді, що можемо тісно співпрацювати з кримськотатарською громадою, — сказав Грод.

За його словами, обидві громади Канади переконані, що боротьба за Крим і кримських татар є одночасно і боротьбою за незалежність України.

Нагадаємо, вчора президент Канадської асоціації кримських татар Рустем Ірсай закликав парламент Канади посилити санкції проти російського режиму і внести більше олігархів до «списку Магнітського».

Ірсай заявив, що не можна дозволяти олігархам, які підтримують режим президента Росії Володимира Путіна, вільно їздити в окупований Крим.

Нагадаємо, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила, що Канада непохитна у засудженні окупації Криму РФ, пам'ятає трагедію депортації кримських татар і обіцяє продовжувати виступати на захист цього народу. Оттава також засуджує заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу і очікує від Росії зміни цього незаконного та аморального рішення.

QHA