САРАЄВО (QHA) -

Боснійські серби встановили пам'ятник померлому постпредові Росії при ООН Віталію Чуркіну.

Церемонія відкриття відбулася 6 листопада у Східному Сараєві, окрузі Республіки Сербської, яка входить до складу Боснії і Герцеговини.

Зазначається, що у церемонії взяли участь представники місцевої влади та посольства РФ у Боснії і Герцеговині, а також кілька десятків громадян. Сам пам'ятник розмістили біля входу до музею сучасної історії Республіки Сербської.

На пам'ятнику написано: "Віталій Іванович Чуркін (1952-2017). Спасибі за російське "Ні".

Повідомляється, що таким чином боснійські серби висловили подяку за блокування резолюції в Раді Безпеки ООН два роки тому. 2015 року Чуркін наклав вето на документ, розроблений Британією, в якому засуджувалися масові вбивства у Сребрениці як геноцид.

Нагадаємо, за день до свого 65-річчя у лютому 2017 року у Нью-Йорку раптово помер постпред Російської Федерації при ООН Віталій Чуркін. За даними американських ЗМІ, причиною смерті стали проблеми із серцем.

В СБ ООН Віталій Чуркін захищав агресивні дії Кремля, виправдовував анексію Криму РФ і заперечував присутність російських військ на Донбасі. Стала широко відомою і викликала обурення світової громадськості цинічна фраза російського посла: "Дітей у Сирії посипають пилом, щоб видати їх за жертви бомбардувань".

Джерело: РТРС

QHA