БРАТИСЛАВА (QHA) -

Комітет у закордонних справах Народної Ради Словацької Республіки виступає проти будь-яких спроб легітимізації анексії Криму Росією шляхом відвідування окремими словацькими політиками анексованого українського півострова.

Як повідомляє посольство України в Словаччині, про це йдеться у заяві парламентського комітету законодавчого органу країни.

У заяві наголошується, що Братислава вважає Крим територією України.

— Комітет у закордонних справах Народної Ради Словацької Республіки відповідно до загальної позиції країн-членів ЄС і НАТО не визнає результати незаконного березневого референдуму в Криму 2014 року ... Оскільки Словацька Республіка й надалі вважає Крим територією України у її міжнародно визнаних кордонах, комітет у закордонних справах відкидає будь-які прояви легітимізації окупації і анексії Криму шляхом відвідування півострова конституційними суб'єктами Словацької Республіки, — йдеться у документі.

Як зазначили автори заяви, приєднання півострова до РФ порушило основні принципи міжнародного права, суверенітет і територіальну цілісність України.

Нагадаємо, 1 серпня делегація політиків і бізнесменів зі Словаччини у складі 10 чоловік, прибула на анексований півострів. Там вони зустрілися з самопроголошеним головою Криму Сергієм Аксеновим, а після цього вирушили до Ялти.

19 березня у заяві групи дружби Національної ради Словацької Республіки з Україною йшлося, що Братислава не визнає вибори президента Росії в окупованому Криму.

QHA