КИЇВ (QHA) -

Декларація державного секретаря США Майка Помпео щодо невизнання анексії Криму не стала несподіванкою для української сторони. Про це повідомив посол України в США Валерія Чалий.

— Декларація політики США щодо Криму не стала несподіваним рішенням. Загалом, для нас було очевидно, що вона не готувалася під якийсь конкретний момент, і робота над нею, так само, як і над координацією спільної позиції різних країн, велася досить давно. Можу сказати, що зміст цього документа нам був відомий заздалегідь, — зазначив він.

Чалий підкреслив, що від позиції США багато у чому залежать успіхи в протидії російській агресії.

— В декларації є два важливих моменти. По-перше, вона чітко закріплює — по суті, назавжди, і на цьому робиться акцент — невизнання спроби анексії Криму ... По-друге, під час свідчень держсекретаря США Майка Помпео перед Сенатом було відзначено, що усі позиції, зазначені у декларації, узгоджені з Білим домом і знаходяться в руслі політики президента США. Тобто, зараз ми бачимо консолідовану позицію, яка починає реалізовуватися в конкретних рішеннях Конгресу і виконавчої влади.

Ця декларація демонструє позицію США і «нею керуватимуться виконавчі структури у своїх рішеннях».

Він додав, що Держдеп США провів Міністерський форум щодо сприяння свободі релігій, на якому порушувалася тема окупованого Криму.

— Керівник української делегації (заступник глави МЗС Сергій Кислиця) озвучив чіткий сигнал, що для забезпечення прав людини необхідно у повній мірі покласти край російській агресії на сході України, домогтися виведення усіх російських військ і найманців, деокупувати Крим, — заявив Чалий.

За словами посла України в США, на форумі був присутній лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, який розповів про ситуацію на анексованому півострові.

— Очевидно, що усі ці порушення мають наслідки і реакцію офіційного Вашингтона.

Нагадаємо, Майк Помпео у заяві під назвою «Кримська декларація» підкреслив, що США підтримуватимуть політику невизнання анексії Криму Росією до відновлення територіальної цілісності України. Держсекретар США закликав Росію «припинити окупацію».

Пізніше Великобританія, Німеччина й Польща підтримали декларацію Помпео. Європейський Союз також заявив про підтримку позиції США щодо невизнання анексії Криму.

Джерело: Укрінформ

Фото: УНІАН

QHA