МОСКВА (QHA) -

Російський журналіст Семен Новопрудський повідомив, що чи не єдиним шансом для Олега Сенцова повернутися з російських катівень живим залишається Чемпіонат світу з футболу – 2018 в Росії.

За словами Новопрудського, Москва зробить усе можливе, щоб Сенцов не помер до і під час чемпіонату.

— Сенцов своїм голодуванням, безсумнівно, здійснює особистий моральний подвиг. Він намагається використовувати єдину доступну йому можливість нагадати світу (хоча б через реакцію іноземних ЗМІ) про свою долю і долю інших українських політв'язнів. Єдиним шансом Сенцова повернутися з російських катівень живим залишається Чемпіонат світу з футболу – 2018 в Росії. Він стартує 14 червня, і до цього дня російська влада точно зробить усе можливе, щоб голодуючий Сенцов був живий, — зазначив він.

Нагадаємо, Сенцов оголосив, що припинить голодування лише після звільнення всіх українських в'язнів Кремля.

Разом з тим, російський журналіст відзначає, що на самих росіян голодування Сенцова не має впливу, так як "росіяни не звикли питати з влади".

— На превеликий жаль, живий чи мертвий, Сенцов байдужий російській владі та російському суспільству. При цьому неможливо уявити, щоб нинішній кремлівський режим скасував вирок Сенцову — в Росії у принципі не прийнято скасовувати найбільш абсурдні, політично вмотивовані вироки, які стали за останні роки буденністю, — сказав він.

Нагадаємо, раніше українські актори звернулися до міжнародного футбольного співтовариства з проханням допомогти у звільненні в'язня Кремля напередодні Чемпіонату світу з футболу, який відбудеться в Росії.

У відеозверненні актори повідомили, що український режисер незаконно утримується в російській в'язниці.

Відзначимо, Сенцов оголосив голодування 14 травня з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Джерело: Новое время

QHA