КИЇВ (QHA) -

 

Полковник ГРУ РФ Анатолій Чепіга (також відомий як Руслан Боширов) керував операцією з вивезення з України до Росії екс-президента Віктора Януковича, за що отримав звання Героя Росії. Про це "Громадському" заявив російський журналіст Сергій Канєв, який брав участь в розслідуванні The Insider і Bellingcat.

Канєв розповів, що Чепіга з підрозділом спецназу прибув до резиденції Януковича "Межигір'я" у лютому 2014 року, де займався його охороною. Канєв стверджує, що за цю ж операцію звання Героя Росії отримав колишній охоронець Володимира Путіна, а нині губернатор Тульської області Олексій Дюмін.

— Мені також відомо, що нагороди отримали люди, які в подальшому склали кістяк приватної військової компанії Вагнера.

Журналіст зазначив, що днями опублікує деталі участі Чепіги у спецоперації з евакуації Януковича.

Сергій Канєв залишив Росію після початку дослідчої перевірки ФСБ витоку особистих даних "Боширова–Чепіги" і другого підозрюваного у справі Скрипалів — Олександра Петрова, справжнє ім'я якого журналісти обіцяли розкрити найближчим часом. Канєв побоюється, що за це розслідування його чекає кримінальне переслідування.

 

Раніше The Insider повідомляло, що Чепізі могли присвоїти звання "Герой Росії" за його участь у військових діях на Донбасі. Автори дослідження з'ясували, що Чепіга служив у підрозділі, яке помітили біля російсько-українського кордону в 2014 році.

Як повідомлялося, спецслужби Великобританії і контртерористичний підрозділ британської поліції ідентифікували третього підозрюваного у причетності до отруєння Сергія та Юлії Скрипаль у Солсбері (Великобританія). Третій підозрюваний нібито відвідав Солсбері для допомоги в організації замаху на вбивство Скрипалів до того, як інші підозрювані, відомі під іменами Олександр Петров і Руслан Боширов, прибули до Великобританії.

 

Джерело: Громадське

QHA