КЕРЧ (QHA) -

 

З травня — жовтень 2018 року в Криму зросла ціна на житло. Так, вартість нерухомості на вторинному ринку збільшилася більш ніж на 2%, а заміського житла — на 4%. Зараз "квадрат" міської нерухомості у регіоні стоїть 72,4 тисячі рублів (близько 30 тис. грн), у приватних будинках метр оцінюється у 48,5 тисячі рублів (близько 20 тис. грн).

Після відкриття Керченського мосту найбільше середні ціни зросли у сегменті просторих квартир: багатокімнатні об'єкти подорожчали майже на 20 відсотків, а трикімнатні — на чотири відсотки, до 10,7 мільйона і 6,2 мільйона рублів відповідно. "Однушки" і "двушки" виросли у ціні приблизно на півтора відсотка (2,8 мільйона і 4,3 мільйона рублів відповідно).

На ринку приватних будинків найпомітніше подорожчали будинки площею від 250 квадратних метрів — на 15% за півроку, до 28,3 мільйона рублів за об'єкт у середньому. Вартість оренди також збільшилася у річному вираженні. «Однушки» з жовтня 2017 року стали дорожче на 4%, «двушки» — на 10%, «троячки» — на 19%.
 

 

Нагадаємо, у червні в Криму різко подорожчала оренда житла. Середня ставка оренди квартир збільшилася на 9,8%. Так, найвища вартість оренди нерухомості — у Ялті, в селищі Масандра і Севастополі. У середньому, довгострокова оренда квартир обходилася у 33 тисячі рублів у Ялті, 32 тисячі рублів у Масандрі й 28 тисяч рублів у Севастополі.

Тим часом, як заявив так званий директор «департаменту капітального будівництва» Севастополя Михайло Демиденко, більше 70% покупців житла в окупованому Севастополі — громадяни Росії.

 

Джерело: Lenta.ru

QHA