КИЇВ (QHA) -

Днями делегація чеських політиків повернулася з анексованого Криму. Як повідомляють чеські ЗМІ, члени делегації провели зустрічі з російськими військовими, зокрема, фотографувалися з ними, тримаючи в руках прапор Росії, повідомляє Радіо Свобода з посиланням на чеські ЗМІ.

Сенатору Ярославу Доубраве вже заборонений в'їзд в Україну після того, як у 2014 році він відвідав окупований Луганськ.

Спікер Сенату Ева Давидова зазначила, що хоча інформація про цю поїздку може стривожити, але канцелярія Сенату не отримувала повідомлень про те, що цей візит можна розцінювати офіційно.

— Ми не були ні перед поїздкою, ні після неї поінформовані про цю подію. Тому вважаємо цю поїздку його приватною ініціативою або дією. На цих підставах ми не можемо нічого говорити або як завгодно коментувати це, — заявила Давидова.

Чеські ЗМІ пишуть, що цей візит потенційно можна розцінити, як акт підтримки російських окупантів після перемоги на виборах проросійського політика Мілоша Земана.

Раніше QHA повідомляло, що у Чехії був переобраний чинний президент Мілош Земан, який знаходиться у дружніх відносинах з Володимиром Путіним.

Міністерство освіти Чехії вилучило з обігу шкільні атласи, випущені у 2017 році, в яких окупований Крим позначався як територія Російської Федерації.

QHA