ПРАГА (QHA) -

 

Вища палата парламенту Чехії — Сенат вважає неприйнятною роботу прем'єра-міністра країни Андрея Бабіша на посаді голови уряду до завершення розслідування можливих махінацій з грошима Європейського союзу.

Голова МЗС Чехії Томаш Петршичек нагадав, що уряд не рекомендує чеським громадянам їздити до Криму, і це також стосується прем'єр-міністра країни.

— Перебування сина прем'єра чеського уряду в анексоаному Криму "не в порядку речей". Чеська республіка анексію Криму не схвалює, не визнає і не підтримує, і це офіційна позиція чеського уряду.

У свою чергу, голова чеського уряду Андрей Бабіш у Facebook опублікував фотографії з минулорічного перебування свого сина в Криму.

На одному фото він зображений з дівчиною на березі моря, на іншому — з двома шиншилами.

— Там мій син був щасливим, — підписав фотографії Бабіш.

 

Раніше повідомлялося, що чеські соціал-демократи, які входять до урядової коаліції з партією ANO Бабіша, заявили, що розглядають варіант заміни голови уряду.

Чеські політики розглядають варіант добровільної відставки прем'єра, після чого його пост має посісти інший представник ANO.

Нагадаємо, у Чехії спалахнув корупційний скандал після інтерв'ю сина прем'єра Андрея Бабіша-молодшого одному з чеських видань, де той розповів, що його у минулому році вивезли до Криму, щоб не дозволити свідчити проти батька у справі про можливі махінації з грошима Євросоюзу.

Йдеться про нібито привласнення прем'єром країни 50 млн євро, які ЄС виділив сільськогосподарському концерну "Гніздо лелеки". Це підприємство пов'язують з прем'єром Бабішем, хоча він заперечує цю інформацію.

Чеський прем'єр також спростував слова сина, що його вивозили до Криму, відзначаючи, що його син — психічно хворий.

 

Джерело: Радио Свобода

QHA