КИЇВ (QHA) -

Під час години запитань депутатів до уряду позафракційний депутат, представник «ВО Свобода» Андрій Іллєнко поставив цікаві запитання голові Кабміну України Володимиру Гройсману.

Першим було питання про те, чи звільнений заступник голови Мін'юсту Сергій Пєтухов за ініціативу взяти з Європи нелегальних мігрантів з Сирії в обмін на безвіз.

Друге питання нардепа стосувався скасування мораторію на вивезення карпатського лісу-кругляка в обмін на грошовий транш з Європи.

— У мене два питання: чи працює в Мін'юсті той самий Пєтухов, який стверджував, що Україні варто розділити долю Європи і прийняти нелегальних мігрантів. Другий: представники українського уряду заявляли не один раз, що потрібно скасувати мораторій на вивезення з України лісу-кругляка, тим самим перетворивши Україну на сировинну колонію і знищивши власне виробництво. Так все ж, чиї інтереси захищають українські чиновники?  запитав Іллєнко.

Прем'єр-міністр заявив, що уряд захищає національні інтереси країни:

Політика Кабміну чітка ми виходимо з національних інтересів України. Треба розвивати внутрішнє виробництво, виконувати міжнародні зобов'язання і відійти від сировинного придатку. Ми не лісопилка,  сказав Гройсман.

Гройсман відповів, що Кабмін не підтримує ініціативу Пєтухова по мігрантам.

Однак прем'єр не відповів прямо, чи зберіг свою посаду Пєтухов у Міністерстві юстиції.

Заступник міністра юстиції з євроінтеграції Сергій Пєтухов став популярним завдяки своєму посту у Facebook про те, як Україні отримати безвіз.

За словами Пєтухова, для отримання жаданого безвізу Україна має довести Євросоюзу свою корисність. Наприклад, відкрити кордони і надати притулок мігрантам і налагодити співпрацю у розслідуванні міжнародних злочинів.

Він також додав, що на прийняття рішення по Україні багато в чому вплинула сирійська міграційна криза.

Пізніше він заявляв, що написане ним — його "особисті роздуми і пропозиції до дискусії".

QHA