КИЇВ (QHA) -

Наслідками заяви секретаря Ради безпеки РФ Миколи Патрушева, що "у Меджлісі кримськотатарського народу готують диверсії і теракти в Криму", може стати низка арештів членів Меджлісу і делегатів Курултаю.

Так QHA прокоментував слова Патрушева заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз.

Як відомо, сьогодні, 9 липня, на засіданні у Севастополі Микола Патрушев заявив, що до зростання злочинів екстремістського характеру на півострові причетний Меджліс кримськотатарського народу і саме його "радикально налаштовані лідери" нібито висловлюють готовність до диверсій і терактів.

На думку Чийгоза, такого роду заяви Патрушева, та й інших представників російської влади, "підживлюються маніакальною шизофренію".

Чийгоз зазначив, що у зв'язку із цим, ймовірно, буде зроблена спроба примусити проукраїнських активістів у Криму змінити «вектор своїх поглядів».

— Ніхто не застрахований від російських репресій в Криму. Якщо людина активна, то вона або зникає, або постійно піддається штрафам, або проти неї порушують кримінальні справи. В окупантів широкий спектр репресивних можливостей, — сказав він.

Ахтем Чийгоз зазначив, що одним з перших може потрапити під удар заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який знаходиться на передньому фронті боротьби в Криму.

Коментуючи слова Патрушева про радикальні настрої у Меджлісі, Чийгоз заявив, що "у Меджлісі радикально налаштовані, щоб не дозволити залишити Крим під російською владою". При цьому заступник глави Меджлісу сказав, що повернення Криму Україні має проходити безкровним шляхом.

Раніше Чийгоз заявив QHA, що резонанс «справи 26 лютого», тиск з боку української та міжнародної спільноти стали основною причиною того, що окупаційний суд засудив фігурантів справи до умовних термінів.

Нагадаємо, Ахтема Чийгоза у вересні 2017 року було засуджено у рамках цієї справи до 8 років ув'язнення, але вже за місяць, за сприяння президента Туреччини Реджепа Тайіпа Ердогана, звільнено у рамках обміну на росіян.

QHA