КИЇВ (QHA) -

Українці самі мають створити такі умови, щоб в'язнів Кремля випустили на свободу. Про це заявив заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз на прес-конференції "Голодування Емір-Усеіна Куку за звільнення українських політв'язнів", яка відбулася у Києві 16 липня.

За словами Чийгоза, розраховувати на гуманізм Путіна — марно, а звільнення політв'язнів — справа самих українців.

 — Звільнення українських політв'язнів залежить тільки від нас. Путін змушений випустити на свободу в'язнів Кремля, за активного тиску нашого народу — сказав він.

Чийгоз закликав громадян бути активними «незалежно від того, які песимістичні прогнози роблять західні лідери». Чийгоз згадав, як, перебуваючи у катівнях СІЗО, чув про акції на його підтримку, і це надавало йому сил.

— Коли мене підтримували мої співвітчизники, це додавало мені сил, а не те, коли мені показували заяви західних лідерів, — сказав заступник голови Меджлісу.

Раніше Ахтем Чийгоз заявив QHA, що на членів Меджлісу в Криму можуть очікувати арешти. Він зазначив, що одним з перших може потрапити під удар заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який перебуває на передньому фронті боротьби в Криму.

Чийгоз також розповів, що потрібно зробити Києву для звільнення українських в'язнів.

QHA