НЬЮ-ЙОРК (QHA) -

16 квітня, у перший день роботи 17-ї сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів у Нью-Йорку (США), делегація Меджлісу кримськотатарського народу провела сайд-івент «Situation of Human Rights in Crimea» під егідою представництва України в ООН. Про це повідомила член Меджлісу кримськотатарського народу, директор ІА QHA («Кримські новини») і Радіо Hayat Гаяна Юксель на своїй сторінці у Facebook.

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз розповів про критичне становище корінного народу окупованого півострова і підкреслив, що ситуація погіршується з кожним днем.

— У наших дітей немає майбутнього в російському Криму. Сьогодні президент форуму Мирослав Лайчак сказав важливу річ, що проблеми корінних народів треба вирішувати, а не просто позначати на папері, — заявив він.

У свою чергу Гаяна Юксель розповіла про проблему свободи слова в Криму і переслідування цивільних журналістів.

— Я говорила не тільки про несвободу слова, але й можливості і важливість щоденної зв'язку зі співвітчизниками в Криму через QHA і Радіо Hayat. Особливу увагу приділила тиску і переслідуванню цивільних журналістів, які по суті залишилися єдиним джерелом об'єктивної інформації з Криму. Дуже коротко встигла позначити ситуацію з висвітленням у ЗМІ так званої реставрації, а насправді руйнування унікального об'єкта кримськотатарської культури — Хан-Сарая, — зазначила вона.

Співробітниця телеканалу ATR Ельмаз Асанова підкреслила, що ATR продовжує залишатися одним з основних джерел зв'язку із окупованим Кримом.

— Ельмаз Асанова розповіла про ситуацію з телеканалом АТR і про те, в яких умовах телеканал продовжує працювати зараз, залишаючись одним з основних джерел зв'язку зі співвітчизниками в Криму, на материковій Україні і в діаспорі, — написала Гаяна Юксель.

Юрист Сулейман Мамутов додав, що на анексованому півострові продовжують порушувати права корінного народу Криму, заборонивши діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, який є представницьким органом кримських татар.

— Є дві групи порушень прав кримських татар — загальне порушення і пресинг відносно кримських татар, і порушення прав кримських татар як корінного народу півострова, — сказав він.

QHA повідомляло, що делегація Меджлісу кримськотатарського народу бере участь в Постійному форумі ООН з питань корінних народів, який проводиться з 16 — 19 квітня. Основну увагу на форумі приділять дотриманню прав корінних народів на своїй землі, території і ресурсам.

QHA