БЕРЛІН (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз закликав Німеччину допомогти Україні в питанні деокупації Криму. Про це він сказав під час дискусії у Фонді імені Конрада Аденауера у Берліні вчора, 28 травня.

Ахтем Чийгоз висловив надію, що Німеччина не обмежиться невизнанням окупації Росією півострова.

— Сподіваємося, що ФРН займе більш рішучу позицію щодо якнайшвидшої деокупації і проявить ініціативу зі створення майданчика перемовин, а не тільки обмежиться невизнанням окупації ... Ми хочемо, щоб ви почули про наші проблеми, щоб допомогли й підтримали, — зазначив він.

Чийгоз заявив, що за чотири роки анексії Україна навчилася захищати свою територію, протистояти агресії Росії.

— Але все одно ми без вашої допомоги це чудовисько не зупинимо. Вони не потужні, вони — підлі й підступні. Вони не змогли зломити, маючи такий репресивний апарат, декілька десятків людей, що сидять в тюрмах. Вони не зламають Україну і не зможуть поставити на коліна Європу, — сказав він.

Заступник глави Меджлісу підкреслив, що не можна дозволяти Росії обходити санкції та відсувати питання анексії Криму на задній план.

— Безумство бандитської влади треба зупинити, і ми маємо це зробити, — заявив він.

QHA повідомляло, що заступники голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз та Ільмі Умеров під час зустрічей у Вашингтоні розповіли про поточну ситуацію в окупованому Криму. Зокрема, обговорювалися репресії щодо кримських татар з боку російської влади.

Джерело: Укрінформ

QHA