БЕРЛІН (QHA) -

Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Ахтем Чийгоз, який перебуває у Берліні, передав запрошення канцлеру Німеччини Ангелі Меркель відвідати разом з ним Бахчисарай.

За словами Чийгоза, у нього відбулася офіційна зустріч у відомстві федерального канцлера Німеччини. Він розповів, що зустріч у Берліні, яка тривала понад годину, була продуктивною, оскільки обговорювалися необхідні заходи для деокупації півострова.

Разом з тим, Чийгоз зазначив, що розмови винятково про невизнання анексії Росією Криму — "це вчорашній день", оскільки стоїть питання про безпеку Європи.

— Нам необхідно активізуватися. Очевидно, що бізнес-інтереси тут мають досить серйозне лоббі, — сказав Чийгоз.

За його словами, зараз необхідно "відновити відповідальність учасників Будапештського формату".

Також він наголосив на важливості допуску на окупований півострів міжнародних спостерігачів, додавши, що їхня присутність в Криму "вже назріла".

Чийгоз пояснив, що робота спостерігачів є первинною з точки зору забезпечення елементарної безпеки проживання на території півострова, припинення насильства над особистістю, і для цього потрібно підключати усі міжнародні інститути.

Представник Меджлісу зазначив, що паралельно слід вести роботу зі звільнення політв'язнів.

На його думку, звільнення їх по одній особі є малопродуктивним.

— Це нічого не дасть: ми звільняємо їх по одному, а замість одних беруть інших, — сказав він і зазначив, що після звільнення його та Ільмі Умерова були схоплені інші люди.

Раніше QHA повідомляло, що Ахтем Чийгоз і керівництво відомства канцлера Німеччини Ангели Меркель обговорили питання звільнення кримськотатарських політв'язнів і деокупацію Криму.

QHA