КИЇВ (QHA) -

 

Заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз вважає, що з представницького органу кримських татар потрібно виключити шістьох членів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою в Криму.

Таку думку Ахтем Чийгоз висловив у коментарі QHA на Конференції Курултаю кримськотатарського народу, яка відбулася у Києві сьогодні, 12 листопада.

Наразі повноваження цих шістьох членів Меджлісу припинені.

Також, на думку Чийгоза, з цієї ж причини потрібно виключити близько 12-ти членів Курултаю.

— Народ чекає принциповості від своїх обранців. І посилатися на регламент (Курултаю), як на догму, ні в якому разі не можна. Регламент, у першу чергу, це порядок проведення, який можна розширити в таких обставинах, як військова окупація.

На думку Чийгоза, учасники Конференції Курултаю мають визначити механізм, яким можна цього домогтися.

— Делегати не мають залишати ситуацію такою, як зараз.

 

Як раніше повідомлялося, серед шістьох членів, яких запропонували виключити з Меджлісу за співпрацю з окупаційною владою в Криму, колишній "віце-спікер" російського парламенту Криму Ремзі Ільясов і голова "Духовного управління мусульман Криму" Еміралі Аблаєв.

 

Перший заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял відзначав QHA, що у питанні виключення з Меджлісу колаборантів не слід "недбало ставитися до внутрішніх документів".

За його словами, виключення з Меджлісу кримськотатарського народу тих його членів, які пішли на співпрацю з окупаційною владою, є одним з найбільш спірних питань. Джелял додав, що процедура обрання нових членів Меджлісу досить складна.

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявив, що на Конференції Курултаю розглянуть питання вигнання з Меджлісу колаборантів і обрання на їхнє місце нових. Джемілєв зазначав, що для цього необхідний кворум.

QHA