СІМФЕРОПОЛЬ / АК'СМЕДЖИТ (QHA) -

Утримуваний ув СІЗО Сімферополя заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз зробив заяву через наміри Росії провести вибори в Держдуму на території окупованого Криму. Лист політв'язня опублікував адвокат Микола Полозов.

— 18 вересня 2016 року пройдуть вибори в Державну Думу Росії. Нехай ці вибори принесуть народам Росії зміни на краще і щоб цей нав'язаний їм інфантильний принцип «Чим нам гірше тим ми сильніші» був змінений на надію на краще. Хотілося б, щоб народи Росії змогли обрати депутатів, які не сповідують імперський шовінізм, а обраним депутатам вистачило сміливості скасувати прийняті попереднім скликанням депутатів Державної Думи злочинні рішення, що дозволили розпочати війну і потягли за собою захоплення чужих територій і тисячі смертей!

В результаті таких дій Росії кримські татари виявилися НЕ ЗА СВОЄЮ ВОЛЕЮ в окупації на своїй історичній батьківщині - в Криму. Президент РФ Путін В.В. вважає, що «...кримські татари не повинні бути розмінною монетою в тому, що трапилося». А це означає, що участь у виборах в порушення всіх міжнародних норм, що спричинить за собою їхнє невизнання, є нічим іншим, як спробою використовувати наш народ як розмінну монету.

Це також іде врозріз із політичними і моральними принципами кримських татар, які не прийняли незаконну анексію Криму. На тлі постійних репресій з метою залякування, заборони представницького органу Меджлісу кримськотатарського народу, викрадень і вбивств, наявних незаконних обшуків, незаконно заарештованих і посаджених у тюрми і вже тепер у «психушки» десятків кримських татар, ХІБА МИ МАЄМО СТАВИТИСЯ ДО ЗАГАРБНИКІВ ЛОЯЛЬНО?! Чи будуть прийняті подібні дії, якщо весь світ засуджує дії влади Росії? НІ! НІ! І ще раз НІ!

А кремлівським маріонеткам хочу нагадати: кримські татари пройшли безліч труднощів, АЛЕ НЕ ЗЛАМАЛИСЯ! Так, деякі з нас загинуть, а частина знову піддасться депортації, відстоюючи право свого народу на СВОБОДУ і право ВИБИРАТИ, ЯК БУДУВАТИ СВОЄ МАЙБУТНЄ! Але жити в «тюрмі народів» за принципом «Кримські татари ПОВИННІ своє майбутнє пов'язати з Росією» вони НЕ БУДУТЬ!

Ахтем Чийгоз

12 вересня 2016 р.

СІЗО м.Сімферополя.

Нагадаємо, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров звернувся до кримчан із проханням бойкотувати вибори в Держдуму Росії 18 вересня 2016 року. Проведення незаконних виборів до парламенту Росії на території тимчасово окупованого Криму робить нелегітимними не лише так званих «кримських депутатів», а й ставить під сумнів легітимність усієї Державної Думи Росії, вважає він.

Вибори в Держдуму РФ заплановані на 18 вересня за змішаною системою: 225 депутатів обиратимуться за партійними списками, 225 — за одномандатними округами. Вперше голосування проходитиме і у включеному Криму.

Міністерство закордонних справ України неодноразово заявляло, що вибори в анексованому Криму незаконні.

Прокуратура АР Крим у Києві пригрозила відкриттям кримінальних справ щодо осіб, причетних до організації виборів у Криму.

ФОТО: інтернет

QHA