КИЇВ (QHA) -

КИЇВ

Активісти партії «Національний корпус» заблокували центральний офіс Ощадбанку Росії в Києві. За інформацією кореспондента QHA, який знаходиться на місці подій, учасники мітингу вимагають повного припинення роботи цієї фінансової організації на території України.

Близько сотні мітингувальників встановили два намети під головним офісом української структури Ощадбанку Росії, яка недавно була продана консорціуму інвесторів, серед яких значаться російські олігархи.

Як повідомили активісти, ними було винесено попередження вкладникам — забрати свої вклади до 12:00 сьогоднішнього дня, оскільки сьогодні починається фізичне блокування роботи банку.

— Друга хвиля, яка закінчиться закриттям цього банку і взагалі всіх російських банків, розпочатf! Акція почалася і вона не завершиться, поки всі російські банки не будуть закриті, — оголосив на мітингу прес-секретар «Нацкорпуса» Олександр Алфьоров.

Вхід до банку охороняють близько 60 бійців Національної гвардії. Активісти не здійснювали активних дій і не намагалися замуровувати відділення.

На вулиці Володимирській навпроти Ощадбанку знаходиться чотири автобуси з нацгвардійцями.

У середині березня Рада національної безпеки і оборони України ввела санкції проти п'яти російських банків, які ведуть діяльність на території України. Санкції терміном на один рік застосовані до публічних акціонерних товариств ВАТ «Ощадбанк», «ВіЄс Банк», «Акціонерний комерційний промислово-інвестиційний банк», «ВТБ БАНК», «БМ БАНК».

Міжнародний валютний фонд (МВФ) переніс засідання з виділення Україні наступного траншу через пікетування роботи російських банків.

— Акти вандалізму поширювалися, тому МВФ був дуже стурбований, — сказала Гонтарєва на прес-конференції 10 квітня в Києві.

ХАРКІВ

Блокували Сбербанк сьогодні і в Харкові. Кореспондент QHA з місця подій повідомляє, що з 7:00 ранку представники харківського осередку «Національного корпусу» почали тягати піноблоки і блокувати вхід до банку. Попередньо активісти попросили службовців покинути офіси.

У коментарі QHA один із мітингувальників уточнив, що пікет може бути довготривалим, оскільки під банк принесли намети і бочки для розпалювання дров.

Вікна банку обклеєні наклейками. На блоках — напис червоною фарбою: Bank Rus Over

За даними кореспондента QHA, батальйон патрульної служби поліції особливого призначення «Харків-1» спільно з бійцями Корпусу оперативної раптової дії (КОРД) силою відтіснив активістів від будівлі банку. При цьому виникла сутичка, у результаті одного з мітингувальників відвезли до Харківської міської клінічної лікарні швидкої і невідкладної медичної допомоги.

— Дійсно, під'їхав батальйон «Харків-1» і КОРДівці. Побили людей. Один із наших у важкому стані. Швидка повезла його до лікарні. Люди продовжують приходити. Не знаю, що буде далі. Зрозумілим є те, що поліція нас зраджує вже вкотре, — розповів QHA керівник харківського відділення «Національного корпусу».

Поліція Харкова продовжує охороняти вхід до Ощадбанку. Силовики вишикувалися в чотири ряди і нікого не пускають до будівлі.

У Харківському відділенні Національної поліції кореспонденту QHA повідомили, що «Національний корпус» попередньо подавав заяву на проведення мирної акції з блокування Ощадбанку. У той же час працівники Ощадбанку також подали заяву про те, що їхній роботі перешкоджають.

— З боку поліції один поліцейський з опіками двох очей, йому розпорошили в обличчя балоном. Його доставили до лікарні, — каже Олена Баранник, керівник прес-служби Нацполіції в Харкові.

Протестуючі та силовики продовжують приїжджати до офісу Ощадбанку. За останньою інформацією, з боку Площі Поезії прибуло близько 100 нацгвардійців.

QHA