КИЇВ (QHA) -

Співробітники спецслужб, а також міграційна служба Республіки Білорусь проводять активне опитування кримських татар (татар Білорусі) і представників інших етнічних спільнот, які сповідують Іслам. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

За його словами, особливий інтерес представники спецслужб Білорусі виявляють до мусульман, які мають родичів в Одеській і Херсонській областях, а також у Києві.

Офіційним поясненням такого інтересу називається «вивчення міграційних потоків, родинних зв'язків, рівня релігійного і національного співвідношень в індивідуальній і колективній ментальності мусульманських діаспор».

— Серед запитань: «Чи поїдете до Києва на День незалежності України?», «Чи відвідуєте взагалі Україну на свята?», «Як часто ви святкуєте українські свята і чи не суперечить це тлумаченням Корану?», «Чи підтримуєте ви проголошення Новоолексіївки (Херсонська область) столицею кримкотатарской автономії в Україні?», — написав він.

Чубаров зазначив, що представники релігійних кіл Білорусі висловлюють здивування проведенням правоохоронними службами подібних досліджень і соціологічних опитувань.

За словами глави Меджлісу, не виключається, що така «зацікавленість» може бути обумовлена ​​завданням, яке могло надійти з Росії: активізація розвідувально-диверсійної діяльності РФ через третю країну з метою загострення міжетнічної і міжрелігійної ситуації в Україні.

— Наприклад, для звинувачення України в «переслідуванні» не тільки УПЦ МП, але й мусульманських організацій, — написав він.

Раніше Чубаров заявив, що Київ не може більше довіряти Мінську, через що слід замінити Білорусь як місце проведення перемовин щодо врегулювання ситуації на Донбасі. За його словами, Мінськ відкрито демонструє своє союзництво з Москвою.

QHA