КИЇВ (QHA) -

Деокупація Криму — єдиний ефективний метод для запобігання екологічній катастрофі навколо заводу «Кримський титан». Про це повідомив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму Facebook.

— Не вдаючись в обговорення російської позиції, відзначимо, що єдиним ефективним заходом для запобігання отруєння навколо заводу «Кримський титан» є деокупація Криму і повне припинення українською владою діяльності цього заводу, — написав він.

Чубаров додав, що окупанти розглядають можливість відновлення подачі дніпровської води до окупованого Криму. І в контексті цього окупаційна влада використовує наслідки екологічної катастрофи в Армянську.

— За твердженням російських окупантів, нестача води для заповнення відстійників, мовляв, призвела до надмірної концентрації кислоти, що стало причиною отруєння околиць.

Голова Меджлісу підкреслив, що «влада» анексованого півострова намагатиметься до зими наповнити дніпровською водою висихаючі водосховища.

Нагадаємо, 27 серпня жителі окупованого Армянська поскаржилися на екологічну катастрофу і заявили, що у місті за день на металевих предметах з'явилася іржа, а в людей почалася алергія.

Пізніше у селі Перекоп під Армянськом у результаті хімічних викидів «облисіли» дерева і загинув урожай. На деяких деревах листя збереглося, але покрилося жовтим нальотом. Цей наліт спостерігається також на дахах будинків, а в повітрі після 23 серпня стоїть запах кислоти.

QHA