КИЇВ (QHA) -

Українці та кримські татари мають більше вивчати історію одне одного для того, щоб зменшити ступінь недовіри між двома народами. Про це заявив 23 травня на презентації дослідження "Зелена книга. Державна політика щодо Криму" голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Рефат Чубаров, передає кореспондент QHA.

— Ми маємо виховувати абсолютну толерантність через просвітницьку роботу, через освіту українською мовою. Ми маємо пізнавати одне одного власними очима, власним розумінням історії. Нам не потрібно оцінювати одне одного очима інших істориків: угорських, польських чи російських. У нас є власна історія на цій великій території, яка сьогодні називається українською державою, але хоч би якою була ступінь довіри і толерантності, усе, що відноситься до державного будівництва, має бути чітко врегульовано національним законодавством, яке, було б дуже добре, якби чітко відповідало нормам міжнародного права, — вважає Чубаров.

Нагадаємо, 18 травня президент України Петро Порошенко, виступаючи на вечорі-реквіємі в пам'ять про жертви геноциду кримськотатарського народу, заявив, що для відновлення права кримських татар на самовизначення буде створена Кримська автономія, тоді як раніше заявлялося про необхідність створення Кримськотатарської автономії.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, виступаючи на вечорі-реквіємі, зазначив, що відновлення прав корінного народу Криму можливо тільки шляхом створення у складі України Кримськотатарської національно-територіальної автономії.

QHA