КИЇВ (QHA) -

Сьогодні, 26 липня, Кабмін планує розглянути питання використання коштів, передбачених у державному бюджеті на підтримку українських політв'язнів, які незаконно утримуються в Росії і на окупованих територіях. Про це написав голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму Facebook.

— На порядку денному — ухвалення рішення з питань використання коштів, передбачених у державному бюджеті на здійснення заходів щодо захисту і забезпечення прав та інтересів осіб, позбавлених особистої свободи ... на тимчасово окупованій території України, а також підтримки зазначених осіб та членів їхніх осіб, — написав він.

Чубаров зазначив, що у 2018 році з держбюджету «передбачено виділення 100 тисяч гривень під час звернення людини, яка позбавлена ​​особистої свободи, або члена сім'ї, або законного представника такої особи».

Раніше QHA повідомляло, що Україна виділила 96 млн гривень на допомогу українським політв'язням. Перший заступник Міністра з питань тимчасово окупованих територій України Юсуф Куркчі зазначив, що гроші в бюджет закладено, але щоб виплатити їх сім'ям політв'язнів, Верховна Рада має ухвалити закон про статус політичних в'язнів. Відповідний законопроект був поданий на розгляд Верховної Ради рік тому, але він до цих пір не ухвалений.

QHA