КИЇВ (QHA) -

Народний депутат України Рефат Чубаров в інтерв'ю в кулуарах Верховної Ради розповів про дискримінацію кримських татар на території анексованого Криму. За словами Чубарова, продовольча блокада спрямована на привернення уваги міжнародної громадськості до проблем Криму, хоча деякі досі не розуміють цього.

- Є відомості про те, що сім активістів з кримських татар знаходяться в катівнях ФСБ з січня, системний тиск спрямований проти тисяч кримськотатарських сімей, яких російські спецслужби перетворюють на об'єкти дискримінації, - заявив Чубаров. - Ми хочемо знайти будь-які інструменти для припинення даних репресій, але деякі вважають, що блокада півострова спрямована проти них особисто. Замість того, щоб пред'явити свої вимоги окупаційній владі, вони чомусь звинувачують організаторів цієї акції.

Чубаров також додав, що канцлер Німеччини Ангела Меркель дала ясно зрозуміти, що проблема Криму винесена за рамки Мінських угод. Народний депутат упевнений, що так не повинно бути.

- Є багато форматів переговорів, які пропонують нам західні партнери, але вони не зможуть бути реалізованими, тому що немає жорстких умов саме до агресора - Росії, - зазначив глава Меджлісу. - Ми повертаємо питання Криму на порядок денний міжнародної політики, для чого і організовувалася громадська акція з блокади Криму.

Рефат Чубаров додав, що блокада знову вивела кримську проблему на перший план політичних обговорень у всьому світі. Свої позиції висловили МЗС України, кримськотатарські політики і, зокрема, члени Меджлісу, який постійно залучає міжнародних партнерів до вирішення проблем анексованого півострова та його народу.

QHA