КИЇВ (QHA) -

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що звільнення Криму має пройти через надання статусу Кримськотатарської національної автономії, і назвав це кроком до деокупації Криму.

Про це передає кореспондент QHA з Софіївської площі.

— Наше право на самовизначення, як право корінного народу, має бути повністю реалізовано у рамках єдиної і неподільної України. Надання Криму статусу Кримськотатарської національно-територіальної автономії стане тріумфом історичної справедливості, відновленням прав кримськотатарського народу.

Кримськотатарська національно-територіальна автономія, як невід'ємна частина України — це не лише гарантія для збереження і розвитку народу, а й реальний та ефективний крок до деокупації Криму, — сказав він.

Чубаров, кажучи про депортацію 1944 року, назвав дії сталінського режиму проявом політики людиноненависництва. Він розповів про тисячі загиблих і зламаних доль кримських татар.

Разом з тим, народний депутат зазначив, що окупаційна влада ось уже вп'яте забороняє кримським татарам в Криму проводити акції в пам'ять про жертв депортації. Він засудив заборону РФ на діяльність представницького органу кримських татар — Меджлісу кримськотатарського народу на окупованому півострові, незважаючи на резолюції ООН.

На заході від кримськотатарської спільноти були присутні глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров, член Меджлісу кримськотатарського народу, директор інформаційного агентства QHA ("Кримські новини») і Радіо Hayat Гаяна Юксель, голова правління ГО «Кримськотатарський ресурсний центр», член Меджлісу кримськотатарського народу Ескендер Барієв, голова Фонду «Крим», член Меджлісу кримськотатарського народу Риза Шевкієв.

QHA