КИЇВ (QHA) -

Під час мітингу 26 лютого біля будівлі Верховної ради Криму до лав протестувальників прослизнули провокатори зі зброєю, які могли відкрити вогонь по людях.

Про це заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров 25 січня на допиті в суді у справі про держзраду Януковича, передає журналіст QHA

За його словами, інформацію щодо провокаторів йому повідомили в СБУ.

— У 14 годині 26 лютого керівник головного управління СБУ зателефонував мені і сказав, що у натовпі (16 000 чоловік) є дві людини з автоматом Калашникова, вони приїхали з Севастополя. Він сказав, що в СБУ є інформація, але вони не можуть цих людей виявити і нейтралізувати. Він також сказав, що ці люди у певний момент можуть відкрити вогонь по людях. Я запитав, у чий бік. Мені відповіли, що це невідомо, але для того, щоб спровокувати смерті, — заявив нардеп.

Раніше повідомлялося, що Чубаров на суді заявив, що у лютому 2014 року йому телефонував невідомий чоловік і пропонував зустрітися з помічником президента РФ Путіна Владиславом Сурковим.

Нардеп у відповідь заявив, що готовий зустрітися лише у тому разі, якщо це стосується допомоги Україні з облаштування кримських татар, але не з інших питань.

QHA