КИЇВ (QHA) -

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров прокоментував нещодавню заяву МЗС Росії щодо рішення Міжнародного суду ООН про тимчасові заходи за позовом України проти Росії.

На його думку, подібні заяви — типова поведінка країни-агресора, яке не змінюється протягом багатьох століть.

— Здавалося б, рішення, яке чітко викладене англійською мовою, яке прокоментували десятки провідних політиків і яке перекладене українською та російською мовами фахівцями, зрозуміле і чітке — Росія зобов'язана скасувати рішення про заборону Меджлісу кримськотатарського народу — викликає таку реакцію російського зовнішньополітичного відомства! Вчора МЗС Росії заявляє, що там такого немає, і Україна все неправильно зрозуміла... Саме так Москва і вела себе століттями у всіх сферах, у тому числі і в питанні інтерпретації історії, — зазначив Чубаров у коментарі кореспонденту QHA.

Глава Меджлісу кримськотатарського народу впевнено заявляє, що будь-які випади з боку Російської Федерації не змінять політичного вектора України щодо Криму, а тільки зміцнять у боротьбі за захоплений півострів і за право кримських татар жити на рідній землі.

— Ми повинні просто робити свою справу — відкривати виставки, вивчати свою історію, робити те, що відповідає інтересам нашого народу, захищати себе на міжнародній арені, домагатися ось таких рішень Міжнародного суду ООН — і далі заганяти Росію в кут. Нехай вони там заявляють і кричать усе що завгодно, адже все, що вони верещать, — неправда, — резюмував Рефат Чубаров.

Як повідомляло раніше QHA, член Меджлісу кримськотатарського народу Гаяна Юксель закликала Росію виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН і припинити переслідування кримських татар в окупованому Криму, а також зняти заборону на діяльність їх представницького органу — Меджлісу. Цю вимогу Гаяна Юксель озвучила у своєму виступі на 16-й сесії Постійного форуму ООН з питань корінних народів світу в Нью-Йорку.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН за позовом України проти Російської Федерації підтримав вимогу України ввести попередні обмежувальні заходи відносно Росії за порушення Конвенції про расову дискримінацію для захисту національних меншин в анексованому Криму. Зокрема, суд зобов'язав РФ припинити утиски етнічних українців і кримських татар на півострові та зняти заборону на діяльність Меджлісу кримськотатарського народу.

Як заявила представниця української сторони в Міжнародному суді ООН Олена Зеркаль, Україна очікує, що Росія невідкладно почне виконувати рішення суду, і закликає міжнародне співтовариство залучити РФ до відповідальності в разі його невиконання.

Однак російська сторона своєрідно зрозуміла рішення суду, заявивши, що не бачить у ньому вимоги відновити діяльність Меджлісу.

У той же час 45 країн — членів Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) підписали декларацію з вимогою до Росії виконати рішення Міжнародного суду ООН і відновити діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, а також припинити переслідування української мови в Криму.

QHA