КИЇВ (QHA) -

Вчорашні масові обшуки у Білогірську націлені на кримськотатарських підприємців, повідомив на своїй сторінці у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

За його словами, жертвами чергової репресії стали кримськотатарські підприємці, відомі своїми благодійними справами, освітніми та культурологічними проектами: Алі Барієв, Асан Барієв, Ресул Веліляєв, Ремзі Веліляєв, Екрем Веліляєв, Зера Веліляєва.

Чубаров зазначив, що вчорашні обшуки більше нагадували погроми відносно підприємців та їхніх мереж торгових магазинів «Гузель» і оптових баз.

— Найбезпрограшне з точки зору ФСБ РФ та інших російських каральних структур, які монопольно здійснюють реальну владу в тимчасово окупованому Криму, пред'явлення небажаним підприємцям обвинувачень у фінансуванні ними тероризму і підтримці заборонених організацій. Зрозуміло, що фальсифікованих, зрозуміло, що абсурдних, але достатніх, аби почати віджимати бізнес ..., — написав він.

Раніше QHA повідомляло, що затримані російським окупантами у Білогірську підприємці — Ресуль Веліляєв і Алі Барієв вивезені з Криму.

Нагадаємо, в окупованому Криму в Білогірську 26 квітня силовики прийшли з обшуками в мережу магазинів «Гузель» і фірму "КримОпт". Обшукували також будинки членів сім'ї Веліляєва — Ремзі, Ресуля, Екрем, Зери і Рустема. Також силовики прийшли з обшуками в будинки Алі та Асана Барієвих.

Веліляєви — відомі в Криму бізнесмени, меценати і засновники Благодійного фонду імені Бекіра Чобан-заде.

QHA