КИЇВ (QHA) -

Російські окупаційні власті в Криму цілеспрямовано знищують Кримськотатарський академічний музично-драматичний театр. Про це йдеться у заяві голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова.

За словами Чубарова, початок дій російської окупаційної влади з викорінення кримськотатарського театру послужило незаконне звільнення на початку серпня 2018 року по абсолютно сфабрикованими і надуманими звинуваченнями художнього керівника-директора і, одночасно, головного режисера театру Біляла Билялова.

Він нагадав, що у відповідь на це колектив кримськотатарського театру виступив на захист свого керівника від сфальсифікованих звинувачень і незаконного звільнення.

— Наступною продумано-принизливою дією відносно високопрофесійного творчого колективу кримськотатарського театру стало рішення російських окупантів про призначення на посаду директора театру Меджиде Мельгазієвої, яка раніше працювала заступником директора з господарських питань, а на посаду художнього керівника — актора Ельдара Джелілова. 29 серпня 2018 року зазначені «керівники» були представлені колективу театру.

Глава Меджлісу зазначив, що на знак протесту проти звільнення Біляла Білялова і призначення керівниками кримськотатарського театру посередніх людей, 16 високопрофесійних артистів театру, серед яких 5 заслужених артистів України, 3 заслужених артиста Автономної Республіки Крим, а також обдаровані молоді виконавці подали заяви про звільнення.

— Від імені Меджлісу кримськотатарського народу висловлюю підтримку боротьбі творчого колективу Кримськотатарського академічного музично-драматичного театру на захист єдиного у світі кримськотатарського професійного театру.

Висловлюю надію, що у результаті об'єднаних дій спільно з державними органами України та міжнародними партнерами будуть створені умови для відновлення професійної діяльності кримськотатарських артистів, які змушені на знак протесту проти свавілля російських окупантів, тимчасово залишити стіни кримськотатарського театру, — йдеться у заяві Чубарова.

Як повідомляло QHA, більше 15 співробітників Кримськотатарського музично-драматичного театру написали заяви про звільнення після наказу щодо звільнення директора і художнього керівника театру Біляла Білялова.

Ті, хто звільнився, не згодні з тим, що новим директором театру призначили колишнього завгоспа Меджиде Мельгазієву, а художнім керівником — актора Ельдара Джелілова.

QHA