БЕРЛІН (QHA) -

Комітет з питань демократії, прав людини і гуманітарних питань ПА ОБСЄ підтримав український проект резолюції щодо порушення прав людини в анексованому Криму, повідомив на своїй сторінці у Facebook глава Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат Рефат Чубаров.

Проект резолюції називається "Тривалі порушення прав людини і основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)". Його представила українська делегація.

За словами Чубарова, за ухвалення резолюції проголосувало 35 осіб, виступили проти — дев'ятеро, а семеро утрималися від голосування.

— Дорога до ухвалення зазначеної Резолюції на пленарному засіданні ПА ОБСЄ, яка відбудеться післязавтра, відкрита, — прокоментував Чубаров рішення ПА ОБСЄ.

Нагадаємо, 14 червня Європарламент підтримав резолюцію «Що стосується Росії, особливо у справі політичного в'язня Олега Сенцова», в якій суворо засудив масові систематичні порушення прав людини в РФ і на території окупованого Криму. У резолюції також прописані вимоги до Кремля звільнити усіх протиправно затриманих політичних в'язнів.

Президент Петро Порошенко заявив, що резолюція Європарламенту із засудженням масових порушень Росією прав людини є консолідованим голосом європарламентарів на захист понад 70 українських політв'язнів, захоплених і утримуваних Кремлем.

QHA