КИЇВ (QHA) -

Будь-які «компроміси» по Криму з російськими окупантами стануть приниженням для українського суспільства. Про це повідомив глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров в інтерв'ю «Обозревателю».

Таким чином народний депутат прокоментував так звані «плани» олігарха Пінчука і нардепа Артеменка, які згідно із законодавством України можуть бути трактовані як зазіхання на територіальну цілісність країни.

Він стверджує, що Росія не зупинить своїх агресивних дій у разі «здачі» частини територій України. Також було зазначено, що подібні дії можуть стати сигналом про слабкість держави і послужити причиною для зазіхань на свою територію від радикальних політиків інших країн.

— По-перше, не буде досягнуто мети. Не було ще такого, щоб поступка була сприйнята Росією як передумова для встановлення нормальних відносин. По-друге, така поступка може стати знахідкою для певних політиків у сусідніх країнах, які можуть вдатися до подібних територіальних зазіхань. Чому ні? Ми ж чотири роки тому теж не думали, що Росія так вчинить. Тобто ми просто відкриємо «ящик Пандори». По-третє, це приниження українського суспільства. Українці будуть жити з відчуттям того, що вони зробили поступку, яка принизила націю. Які процеси почнуться в українському суспільстві, можна тільки здогадуватися. Але ці процеси не підуть на користь державі, якщо воно взагалі збережеться після такої «поступки». Це будуть крайні політичні процеси. Завжди будуть люди, які вимагатимуть демаршу.

Раніше QHA повідомляло, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав свій план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки. У пунктах плану, крім іншого, значилася ідея проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму в оренду РФ на 50-100 років.

Прокуратура Автономної Республіки Крим 21 лютого відкрила кримінальне провадження за фактом вчинення державної зради народним депутатом Андрієм Артеменком.

В інтерв'ю американському виданню Wall Street Journal український олігарх Віктор Пінчук зазначив, що він вважає вирішення конфлікту на Сході України більше термінової для країни проблемою, ніж повернення Криму. Він висловив думку, що повернення анексованого Росією півострова під суверенітет України може відбутися мирним шляхом через 15-20 років у разі економічного зростання України.

На даний момент Служба безпеки України розслідує справу про зазіхання бізнесменом Віктором Пінчуком на територіальну цілісність України.

QHA