КИЇВ (QHA) -

Умисне знищення окупантами навколишнього середовища анексованого Криму вимагає скликання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) України. Про заявив голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму Facebook.

— Умисне знищення російськими окупантами навколишнього середовища Криму, який є єдиним місцем у світі, де можуть зберегтися і розвиватися кримськотатарський народ і його культура, вимагає негайного скликання РНБО з метою вироблення консолідованих дій Української держави і міжнародних організацій.

Як писало QHA, голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Україна має запросити в Армянськ міжнародних експертів.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій закликав міжнародні організації направити в окупований Крим незалежну моніторингову комісію, яка б надала оцінку хімічним викидам. Він зазначив, що якщо комісію не допустять на півострів, екологічну катастрофу необхідно визнати ще одним фактом хімічної атаки з боку окупаційної влади.

Раніше Міністр з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб (МінТОТ) Вадим Черниш заявив, що у постраждалих від хіматаки в Криму є ознаки ураження дихальних шляхів.

QHA